اخبار لینوکسی-گنو / لینوکس-میزکارها-میزکارهای دیگربدون دیدگاه

Untitled123456 - Ubuntu DDE اوبونتو با طعم دیپین!

حتما با توزیع دیپین آشنا هستید، توزیعی از سرزمین چین!

دیپین در ابتدا اوبونتو بیس بود و بعد از مدتی توسعه دهنگان آن تصمیم گرفتند این توزیع را بر پایه دبیان توسعه دهند.

مسئله امن بودن یا امن نبودن توزیع ها و نرم افزار های چینی یکی از دغدغه های مهم کاربران بوده، در هر حال چه خوب و چه بد، چین در زمینه احترام به حریم شخصی کاربران سابقه چندان درخشانی ندارد و شاید این نگرانی ها چندان هم بی جا نباشند.

با این حال تفاوت دیپین با باقی محصولات چینی در متن باز بودن آن است.

شاید بتوان مهم ترین عامل برتری دیپین نسبت به توزیع های دیگر را دسکتاپ آن دانست، دسکتاپ DDE که بر یک دسکتاپ qt بیس است و تجربه یک محیط کاربری فوق العاده زیبا را برای کاربر رقم میزند.

دسکتاپ دیپین امکانات شخصی سازی محدودی را در اختیار کاربر قرار میدهد، اما با این همه آنقدری زیباست که نیازِ به شخصی سازی در آن چندان حس نمیشود.

شاید یکی از مسائل آزار دهنده در باره دیپین سرعت پایین مخازن آن است، دیپین مخازن زیادی دارد، اما با این حال این مخازن سرعت مطلوبی را در اختیار کاربر قرار نمیدهند.

همچنین مسئله امنیت و حریم شخصی همچنان در هاله ای از ابهام است، گرچه دیپین متن باز است، با این حال کاربران ترجیه میدهند از محصولات چینی استفاده نکنند.

زیبایی دیپین و قدرت اوبونتو

حالا بعد از مدت ها شاهد ظهور توزیع جدید به نام Ubuntu DDE هستیم، توزیعی با دسکتاپ دیپین که بر پایه اوبونتو ساخته شده و از اوبونتو قدرت میگیرد.

مثل طعم های دیگر اوبونتو، Ubuntu DDE تفاوت عمده ای با خود اوبونتو ندارد و تنها دارای یک دسکتاپ متفاوت است.

ubuntudde filemanager - Ubuntu DDE اوبونتو با طعم دیپین!

توجه داشته باشید که این توزیع در حال حاضر جزو طعم های رسمی اوبونتو نیست و سازندگان آن ارتباطی با تیم رسمی اوبونتو ندارند، اما توسعه دهندگان آن میکوشند تا نام آنرا در لیست طعم های رسمی اوبونتو قرار دهند.

ubuntu DDE فعلا در ابتدای راه بوده و اولین نسخه خود را برا پایه Ubuntu 20.04 منتشر خواهر کرد، هرچند شما میتوانید همین حالا نسخه آزمایشی این توزیع را دانلود کنید.

توسعه دهندگان UbuntuDDE توسط Alan Pope از تیم Snapcraft اوبونتو و تیم های Ubuntu Budgie و Ubuntu Cinnamon و چند توسعه دهنده دیگر حمایت میشوند.

بر خلاف Deepin، اوبونتو DDE از Deepin Appstore استفاده نمیکند و مرکز نرم افزاری اوبونتو را جایگزین آن کرده.

دانلود UbuntuDDE 20.04 Beta

همانطور که قبل تر گفتیم، اوبونتو DDE یک توزیع تازه کار است و از طرفی هم بر پایه یک توزیع آزمایشی (Ubuntu 20.04 beta) بوده، با این حال اگر هنوز هم فکر میکنید که میخواهید آنرا امتحان کنید میتوانید به وبسایت رسمی Ubuntu DDE مراجعه و نسخه 20.04 آنرا دانلود کنید.

نظر شما در باره Ubuntu DDE چیست؟

منبع : itsfoss
Print Friendly, PDF & Email

اولین کسی باشید که در این نوشته دیدگاه قرار می دهید

افزودن نظر

با پاسخ دادن به سوالات و ارسال مطلب شما می توانید هم به دیگران کمک کنید هم برای خود اعتبار کسب کنید!